ИнфоТелефон: +389 32 444 169
 


 

Свети Николе

Асфалтирање на патот до идниот туристички локалитет „Мавровица“

На 25 September 2014 год

Агенцијата за финасиска поддршка на земјоделството и руралниповеќе

Заменик министерот Костадиновски на средба со светиниколските земјоделци

На 25 September 2014 год

Заменик министерот за земјоделство Ванчо Костадиновски, денеповеќе

29-та седница на Совет на Општина Свети Николе

На 22 September 2014 год

Д н е в е н   р е д   - Усвојување на Записникот оддваесетиоповеќе

Прославен големиот христијански празник Мала Богородица

На 22 September 2014 год

Православните христијански верници со традиционални обреди вповеќе

Нато-Генералот Хакан Есер во посета на Свети Николе

На 22 September 2014 год

Командантот на Југоисточната европска бригада на НАТО која еповеќе

 

Временска Прогноза

Влажност: 87%
Облачност: 0%
Ветер (ESE): 4kph
Sky is Clear
Wednesday 12°
Thursday 19°
Friday 16° 11°
 
 
 
целосен преглед

Најнови вести

 
целосен преглед

Седници на Советот

 
  • Завршена реконструкција на патниот правец Свети Николе – Пробиштип во должина од 5 километри.

    Инвестиција, 52 милиони денари
     
 
 

Анкета

Дали ја одобрувате реконструкцијата на Градскиот стадион во Свети Николе?

Loading ... Loading ...
 

Кој е онлајн?

Во моментот: 4 посетители

 

Настани