Месец: м.г

 • ПРОСЛАВА НА КРСТОВДЕН ВО КАДРИФАКОВО

  Во светиниколското село Кадрифаково со голем народен собор, на кој присуствуваа илјадници граѓани од Свети Николе и повеќе околни општини, се прославуваше празникот на Чесниот Господов крст или кај народот…

 • Изградба на пазар

  Градоначалникот на општина Свети Николе Сашо Велковски, со претпријатието „ Конструктор“, потпиша договор за изградба на градски пазар. Со овој проект вреден околу 16 милиони денари, средства обезбедени од Светска…

 • Ден на млад фармер

  Мрежата на млади фармери ММФ село Мешеишта,Дебарца во соработка со општина Свети Николе, со финансиска поддршка од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, денес на плоштадот „Илинден“ во Свети Николе…

 • Одбележана „Европската недела на мобилност“

  Со акцијата „Комбинирај и движи се“ на која учество зедоа голем број велосипедисти од основните и средните училишта во Свети николе, беше одбележана Европската недела на мобилност. Учесниците, кои ги…

 • Прослава на празникот „Рождество на Пресвета Богородица“

  Во црквата на манастирот Ѓуриште во Свети Николе, голем број   верници присуствуваа на вечерната богослужба со која чиноначалствуваше митрополитот на Брегалничката епархија господин Иларион, по повод големиот христијански празник „Рождество…

Квалитет на воздухот

Моментални вредности:

Агенција за вработување
PM2.5 | PM10 - | -
ООУ „Гоце Делчев“
PM2.5 | PM10 - | -
СОУ „Кочо Рацин“
PM2.5 | PM10 - | -
ЈЗУ Здравствен дом
PM2.5 | PM10 - | -
Дом на културата
PM2.5 | PM10 - | -

Целосен приказ